W jaki sposób zapamiętywać więcej słówek?

Nauka języków to najlepsza inwestycja dla Twojej przyszłości. Dzięki komunikatywnej znajomości języka angielskiego, nie tylko zdobędziesz wymarzoną pracę, ale również będziesz mieć możliwość nawiązania znajomości i to, na całym świecie. Przed wycieczką w wymarzoną podróż, czekają Cię godziny nauki; to od Ciebie zależy, czy będzie ona ciężka. Wkuwanie kilkunastu słówek uznać można za zmarnowany czas- jest wiele innych sposobów, które sprawią, że słownictwo zostanie przez Ciebie zapamiętane na długo. Oto kilka z nich. 

Własnoręcznie robione pomoce naukowe 

Oczywiście możesz wybrać się do pierwszego, lepszego sklepu i zakupić gotowe materiały do nauki. Ominie Cię wtedy nie tylko zabawa, ale również Twój mózg nie zapamięta przydatnych informacji. Tworzenie własnoręcznie notatek to sposób na poznanie nowego słownictwa i wpisanie go do swojego mózgu.

Zamiast przepisywania masy słówek na kartkę bez celu, możesz spróbować tworzenia własnych fiszek. Czym są fiszki? Są to niewielkie karteczki, zapisane po dwóch stronach, które pomagają w zapamiętaniu najpotrzebniejszego słownictwa. Po jednej stronie znajduje się nazewnictwo przetłumaczone na obcy język, a po drugiej jego tłumaczenie w języku polskim. Własnoręcznie zrobione fiszki starczą Ci na długi czas. Pamiętaj tylko, aby regularnie wyjmować je z czeluści i regularnie powtarzać zapisane przez siebie słowa.

W nauce obcego języka pomogą Ci zwykłe, biurowe karteczki. Wystarczy, że okleisz nimi, przedmioty znajdujące się w Twoim mieszkaniu. Oczywiście nie będą one tylko i wyłącznie dodatkową ozdobą Twojej przestrzeni. Powinno być na nich zapisane nazewnictwo danej rzeczy, do której zostały przyklejone. Otwierając kuchenną szafkę, powtarzaj na głos jej nazwę w obcym języku. Zobaczysz, jak szybko dane słowo wpadnie Ci do głowy. 

Pisanie, nie tylko powieści  

W szkole językowej British School w Łomiankach, którą znajdziesz pod linkiem https://www.britishschool.pl/lomianki; często spotykamy się z osobami, które najwięcej zapamiętują poprzez pisanie. Jest to ich sposób na poznawanie nowych, przydatnych słówek. Być może pisanie sprawdzi się w Twoim przypadku. Zacznij od pisania prostych zdań z książki. Następnie próbuj tworzyć własne, a kiedy poczujesz się pewnie z obcym językiem, to dobrym rozwiązaniem będzie pisanie pamiętnika lub dziennika.

Niektórzy kursanci poszli o krok dalej i zaczęli pisać książki, powieści, a nawet wiersze. Dzielą się nimi z innymi ludźmi, za pomocą internetu. Być może na samym początku będziesz popełniać błędy językowe, a Twoja składania nie będzie idealna. Nie przejmuj się tym. Z czasem nabierzesz wprawy oraz poznasz nowe, specjalistyczne słownictwo. 

Wyjątkowa motywacja dla pracowników 

Jeśli jesteś pracodawcą, to największą motywacją dla Twoich pracowników będzie wykupienie im w prezencie kursu językowego. Taka inwestycja wpłynie na umiejętności osób, które zatrudniasz, a Twoja firma stanie się bardziej profesjonalna. W dzisiejszych czasach nieznajomość języka angielskiego jest niewskazana. Już dziś możesz wprowadzić swoją firmę na rynek międzynarodowy. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem https://www.britishschool.pl/lomianki/kursy-dla-firm.