Zdobione pudełka z drewna na – pomysł na oryginalny prezent

Decoupage to sztuka zdobnicza polegająca na naklejaniu wyciętych z papieru wzorów na powierzchnie drewniane, tworzywa sztuczne czy szkło. Przykładem wykorzystania tej techniki mogą być zarówno przedmioty codziennego użytku, jak również typowo ozdobne gadżety. Czymś pomiędzy funkcjonalnością a dekoracją może być pudełko z drewna ozdobione techniką decoupage.

Prezent ładny i praktyczny na każdą okazję – ręcznie zdobione pudełko z drewna na herbatę

Drewniane pudełko na herbatę zwane też herbaciarką to nie tylko pożyteczny, ale i elegancki prezent. Drewno to materiał ekologiczny, który nadaje się do przechowywania żywności. Herbata w ten sposób przechowywana nie traci aromatu. Jednocześnie drewniane przedmioty można ozdabiać nadając im indywidualny charakter. Przy użyciu techniki decoupage proste może je zamienić się w szykowną szkatułę. Do zdobień standardowo wykorzystuje się serwetki papierowe – te zwykłe i te do kupienia w specjalistycznych sklepach oraz papier ryżowy. Ale to niejedyne możliwości. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo użyć szablonów do malowania zdobień czy też specjalnej folii imitującej złocenia. Wspaniale efekty daje również specjalny lakier do spękań, dzięki któremu Twoje pudełko z drewna na herbatę będzie wyglądało jako odziedziczone po babci. Drewno to materiał ekologiczny, który nadaje się do przechowywania żywności. Herbata w ten sposób przechowywana nie traci aromatu. 

Różnorodność – dla każdego coś miłego

Gdy już zdecydujesz jakiego rodzaju technikę z szerokiego spektrum decouopage’owych środków użyjesz, pora wybrać odpowiednie pudełko. Drewniane pudełka na herbatę dzielimy ze względu na obecność zamka oraz ilość przegródek – od dwóch aż do szesnastu. Od ilości przegródek zależy też wielkość pudełka. Herbaciarka w zależności od ilości przegródek mogą być kwadratowe lub prostokątne. Używając techniki decoupage możesz pudełko ozdobić w sposób oryginalny i dopasowany do stylu osoby, którą chcesz obdarować. Z pewnością sposobem na spersonalizowanie pudełka z drewna na herbatę będzie umieszczenie na nim ozdobnego napisy np. dedykacji. Tego typu zdobienie sprawdzi się w przypadku prezentów z okazji rocznic – ślubu czy urodzin. Wtedy lepiej wybrać pudełko z zamkiem, które bardziej elegancko,  jak szkatułka.

Aby efekt puzderka był bardziej autentyczny, możesz ozdobić je okuciami oraz dodać wspomniane już złocenia. Ilość i rodzaj zdobienia dostosuj do okazji i upodobań osoby, którą chcesz obdarować. Aby wybrać najlepsze pudełko z drewna na herbatę koniecznie zajrzyj na https://decoupage-drewno.pl/52-pudelka-z-drewna-na-herbate.html 

Znajdziesz na naszej stronie szeroki wybór nie tylko pudełek na herbatę, ale też innych drewnianych wyrobów, które świetnie się sprawdzą do zdobień techniką decoupage’u. Sprawdź sam na https://decoupage-drewno.pl/41-skrzynki-i-pudelka-drewniane.html