Gdzie zjeść na mieście będąc na diecie?

Dieta

Moda na bycie fit

Od kilku lat można zaobserwować w Polsce modę na zdrowe odżywianie się. Z roku na rok przybywa osób, które starają się realizować model zdrowego odżywiania się. Dla osób, które pragną trzymać się diety i zdrowych nawyków żywieniowych niezwykle istotna jest jakość spożywanych potraw. Wiąże się to najczęściej z samodzielnym przygotowywaniem posiłków i ich planowaniem. Co jednak w sytuacji, kiedy jesteśmy na diecie, a jesteśmy zmuszeni zjeść na mieście? Jest na to kilka rad.

Jakich potraw unikać?

To co oferują w większości restauracje i rozmaite lokale gastronomiczne najczęściej znajduje się na liście potraw, których powinniśmy unikać będąc na diecie. Takie np. lunche w Warszawie znajdujące się w menu restauracyjnym niejednokrotnie obfitują w potrawy przyrządzane na głębokim oleju lub co gorsza we fryturze i zawierają dodatkowo takie dodatki jak panierka czy tuczące sosy. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji wydają się być sałatki, jednak trudno je nazwać pełnoprawnym posiłkiem. Wybierając odpowiedni dla nas lokal warto unikać przede wszystkim miejsc, w których unosi się zapach przepracowanego oleju. Wybierajmy z kolei te miejsca, w których mięso i warzywa przyrządzane są na grillu, w piecu lub na parze. Jeżeli nie mamy pewności co zawiera interesujące nas danie, warto w pierwszej kolejności zapytać o to obsługę.

Zdrowa kuchnia

Na szczęście coraz więcej restauracji podąża za obowiązującym trendem na bycie fit i wprowadza do swoich kart coraz więcej zdrowych i niskokalorycznych potraw. W większych miastach można znaleźć także lokale, które specjalizują się w przyrządzaniu zdrowych potraw, które komponowane są przez pasjonatów zdrowego i aktywnego trybu życia. Co więcej w tego typu miejscach w menu znajdziemy także kaloryczność potraw, co z pewnością przypadnie do gustu osobom, które posiadają dokładnie wyliczoną dietę.

Jak być fit i nie zwariować?

Będąc poza domem nie zawsze mamy możliwość w pełni trzymać się diety. Jeśli planujemy zjeść coś na mieście, warto kierować się do miejsc, których kuchnia bazuje na świeżych i dobrej jakości składnikach. Warto nie tylko przyjrzeć się menu, ale także dopytać się obsługi w jaki sposób dana potrawa zostanie przyrządzona – to pomoże nam uniknąć rozczarowań i nieporozumień. Jeżeli nie jesteśmy na rygorystycznej diecie, zamiast odmawiać sobie wszystkiego, możemy po prostu poprosić o mniejszą porcję.