Zdrowe pyszności, czy to w ogóle możliwe?

Coraz więcej, zwłaszcza młodych osób (na szczęście) dba o swoją sylwetkę, a co za tym idzie o swoje zdrowie i o zdrowe odżywianie. Często jednak bardzo lubimy coś co nie jest najzdrowsze. Zwłaszcza gdy jesteśmy w trakcie odchudzania. Najlepszym przykładem jest kawa. Większość z nas nie może się bez niej obejść. Sporo ludzi pijących kawę, nie wyobraża jej sobie bez mleka – ale nikt nie każe nam używać tłustego mleka, możemy je zastąpić chudym mlekiem – i zmniejszyć jego ilość w kawie.

Istnieje wiele alternatyw zdrowego jedzenia, które smakuje praktycznie tak samo, ale jest stworzone z zamienników. Zdrowych zamienników.

Przykład?

Zdrowe, pyszne naleśniki?

Do naleśników wcale nie musimy używać tłustego mleka i pszennej mąki, której raczej nie spożywamy podczas diet, czy zdrowego trybu życia.

Oczywiście, nie popadajmy ze skrajności w skrajność, jeśli mamy na coś ochotę, to raz na jakiś czas oczywiście możemy to zjeść – to nam nie zaszkodzi – wręcz przeciwnie.

Jeśli zbyt często czegoś sobie odmawiamy – mowa tu oczywiście o grzesznych słodkościach – nasz organizm przestanie czuć się… „szczęśliwym”.

Mąkę pszenną możemy zamienić na kukurydzianą, jeśli jadamy naleśniki z twarogiem, zamieńmy ten tłusty, na chudy. Możemy też spróbować pysznych naleśników z warzywami i mięsem, albo owocami.

Pączki?

Pamiętajcie, kiedy w sieci zawrzało, kiedy to Anna L… wrzuciła w „tłusty czwartek” do sieci przepis na pyszne, małokaloryczne pączki? Przepis jest cały czas w sieci i wiele fanek Anny chętnie po niego sięga, jednak pamiętajmy, w tak… :wyjątkowy” dzień jakim jest „tłusty czwartek” śmiało możemy zjeść tłustego, niezdrowego pączka – ba – a nawet 2! Byle nie 10… 😉

Zobacz także: https://znajdzlunch.pl/Warszawa/srodmiescie

Gdzie szukać przepisów na zdrowe słodkości?

Oczywiście internet jest największą bazą przepisów z całego świata, znajdziemy więc również takie, które przypadną nam do gustu, bo będą słodkie, pyszne, ale zrobione tylko i wyłącznie z mało kalorycznych, zdrowych zamienników. Na różnego rodzaju stronach, forach, nawet na facebooku, znajdziecie setki przepisów i setki pomysłów jak zamienić coś… „niezdrowego” na „zdrowe”, ale żeby smakowało tak samo 😉